66523231 - 021
info@motorchi.com

اخبار بازار صنعت و کسب و کار

بروزرسانی فهرست جدید توانمندی‌های داخلی در درگاه ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت

بروزرسانی فهرست جدید توانمندی‌های داخلی در درگاه ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت

(1 رای)

فهرست جدید توانمندی‌های داخلی کشور در درگاه ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توانمندی‌های تولیدی و خدماتی کشور قرار گرفت.

در اجرای ماده (3) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور فهرست جدید توانمندی‌های داخلی که به تازگی بروزرسانی شد، در درگاه ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توانمندی‌های تولیدی و خدماتی کشور به نشانی www.mimt.gov.ir/tavanmandi قرار داده شد.
شایان ذکر است که بر اساس ماده(4) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور، خرید کالا و خدمات خارجی که نام آن‌ها در فهرست یاد شده قرار دارد، مجاز نخواهد بود.
همچنین بر اساس ماده (5) قانون موصوف، تمامی دستگاه‌ها، نهادها و شرکت‌های مشمول قانون موظفند اجرای پروژه‌ها و انجام هر‌گونه فعالیت مورد نیاز خود اعم از امور خدماتی، تأمین کالا، نصب و دیگر امور مرتبط را فقط به شرکت‌های ذیصلاح ایرانی ارجاع دهند.
گفتنی است که در راستای اجرای این قانون دستگاه‌ها، نهادها و شرکت‌های مشمول قانون در صورت عدم ارایه خدمات و فعالیت‌های مورد نیاز توسط شرکت‌های ایرانی، می‌توانند کار را با رعایت مفاد ماده (4) همین قانون به شرکت ایرانی-خارجی و یا در صورت عدم وجود شرکت ایرانی-خارجی به شرکت خارجی واگذار و مراتب را به وزیر صنعت، معدن و تجارت منعکس کنند.


فراخوان دعوت به همکاری مگاموتور در داخلی سازی موتور BM16LB
مگاموتور با هدف توسعه ساخت داخل قطعات قوای محرکه و در راستای بهره گیری بیشتر از توانمندی قطعه سازان، متخصصان و مراکز علمی و دانشگاهی، در فراخوانی از سازندگان داخلی دعوت به همکاری و پیوستن به زنجیره تامین مگاموتور برای داخلی سازی قطعات کرد.

گروه خودروسازی سایپا، مگاموتور با فراخوانی از سازندگان و قطعه سازان برتر برای ساخت داخل قطعات مورد نیاز موتور BM16LB دعوت به همکاری کرد.
برپایه این گزارش، در این نمایشگاه فرم هایی تهیه و در اختیار علاقمندان قرار داده می شود. این فرم ها شامل مشخصات قطعات مورد نیاز و زمینه های همکاری با شرکت های معتبر، توانمندی ها، دانش فنی، درجه (گرید) سازندگان و شرکت های همکار آنهاست.


درباره ما

وب سایت موتور چی  یک بازار مجازی پیشرفته جهت ارتباط بهتر بین عرضه کنندگان و مصرف کنندگان کالاهای و خدمات صنعتی در سطح کشور می باشد تا از این طریق بستری مناسب جهت تامین نیازمندیهای جامعه صنعت و بهبود بازار کسب و کار فراهم گردد