66523231 - 021
info@motorchi.com

اخبار بازار صنعت و کسب و کار

وزیر صنعت، معدن، تجارت خبر داد

وزیر صنعت، معدن، تجارت خبر داد

(0 رای‌ها)

تصویب طرح رسمی شدن مرزهای سومار وشوشمی استان کرمانشاه درهیئت دولت


نعمت زاده با بیان اینکه طرح کمک به توسعه امسال با گستردگی بیشتری فعال شده است و سامانه آن فعال گفت: از طرف استان کرمانشاه ۵۲ مورد تقاضا به ما اعلام شده که با عنایت به ۵ هزار و ۶۸۹ تقاضادر کشور این رقم زیر ۱ درصد است که از تسهیلات استفاده می کنند.
وی افزود: آنچه کارگروه استانی زیر نظر استاندار و معاونین تصویب کرده اند تا دیروز ۷ فقره بوده است که از ۳۷۴ فقره در کل کشور یعنی ۲ درصد به سیستم بانکی ارائه شده که تقاضا داریم کمک کنند تا اینها تصویب شود.
وزیر صنعت، معدن، تجارت ادامه داد: در زمینه اکتشافات معدنی با توجه به اینکه کشور یک کشور نفتی است باید رقابت کند و از قیر طبیعی برای فرآورده های صنعتی استفاده کند.
وی با اشاره به اینکه مشتریان ما اغلب مربوط به بخش خصوصی هستند، گفت: در استان کرمانشاه در حوزه قیرطبیعی تحقیقاتی شده تا بتوانیم این محصول را خام فروشی نکنیم.
نعمت زاده گفت: پیشنهاد می شود با تجمیع سنگبری های کوچک یک واحد بزرگ سنگبری در استان با توان بازار یابی بالا تشکیل دهند.
وی خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه یک استان مرزی است و مزیت های فراوانی به لحاظ اقتصادی داشته و در جوار کشور نسبتا ثروتمندی قرار دارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یک مشکل دیرینه که داریم واگذاری زمین برای کار صنعتی است، چرا که اغلب آنها دست خورده مالک ها بوده و این موضوع را دچار مشکل کرده است.
وی آب مورد نیاز صنعت را یک پنجاهم آب بخش کشاورزی عنوان و تصریح کرد: اما صنعت ۴۰ برابر بیشتر از کشاورزی ارزش افزوده دارد.
نعمت زاده در خصوص درخواست رسمی شدن مرز سومار و شمومی از استان کرمانشاه نیز گفت: هفته قبل این پیشنهاد را به دولت دادیم و به تصویب رسید، انشاء الله در آینده نزدیک این امر محقق خواهد شد.


درباره ما

وب سایت موتور چی  یک بازار مجازی پیشرفته جهت ارتباط بهتر بین عرضه کنندگان و مصرف کنندگان کالاهای و خدمات صنعتی در سطح کشور می باشد تا از این طریق بستری مناسب جهت تامین نیازمندیهای جامعه صنعت و بهبود بازار کسب و کار فراهم گردد