66523231 - 021
info@motorchi.com

اخبار بازار صنعت و کسب و کار

ایجاد سومین قطب پتروشیمی ایران در چابهار

ایجاد سومین قطب پتروشیمی ایران در چابهار

(0 رای‌ها)

به گزارش صنعت نیوز، سومین قطب پتروشیمی ایران در منطقه آزاد چابهار ایجاد خواهد شد

.مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان، افزایش گمرک های رسمی استان را تسهیل کننده صادرات و اتفاقی مهم دانست و گفت: تکمیل زیر ساخت ها برای استفاده از ظرفیت های بسیار در زمینه صادرات، برگزاری نمایشگاه ها و حضور هیئت های تجاری و... در بندر چابهار و مناطق اطراف بسیار مهم بوده و از چابهار به عنوان مرزی مهم برای توسعه روابط می توان  نام برد.
وی در خصوص برکات قرارگیری سومین قطب پتروشیمی ایران در منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: اشتغالزایی حدود 20 هزار نفری توسط این صنعت در سومین قطب پتروشیمی کشور بسیاری از مشکلات را حل می کند.
وی گفت : به لطف خدا این روند با قدرت آغاز شده و برنامه ای که از ابتدا دیدیم اجرا خواهد شد و شاهد عسلویه ای دوم و حتی اتفاقی بزرگتر در منطقه خواهیم بود.
کنترل هوشمند محموله‌های وارداتی از طریق اطلاعات ثبت سفارش و بارنامه
به گزارش صنعت نیوز، گمرک ایران از هوشمند سازی تطبیق اطلاعات اظهارنامه با ثبت سفارش در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی خبر داد.
ازاین پس کنترل هوشمند محموله‌های وارداتی از طریق اطلاعات ثبت سفارش و بارنامه به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
همزمان با برنامه‌های تکمیلی گمرک الکترونیک پس از اجرای موفق ثبت منشا ارز با همکاری بانک مرکزی، الکترونیکی کردن سند تجاری کالا، عدل بندی الکترونیک و الکترونیکی شدن بارنامه‌ها در اقدامی تطبیق اطلاعات ثبت سفارش کالا و اظهار نامه اجرایی شد.
با اجرایی شدن تطبیق هوشمند اطلاعات ثبت سفارش با اظهار کالا در صورتی که اطلاعات ورودی با اطلاعات ثبت سفارش مغایرت داشته باشد، سامانه جامع گمرکی به صورت هوشمند اجازه اظهار را نمی‌دهد و به صورت خودکار قفل می‌شود.
پیش از این و با هوشمندسازی اطلاعات بارنامه و راه اندازی بارنامه الکترونیک، امکان تطبیق هوشمند اطلاعات اظهار با بارنامه الکترونیک فراهم شده بود تا در صورت عدم تطبیق اطلاعات اظهاری با بارنامه اجازه ادامه کار داده نشود و بر روی بارنامه اصطلاحا قفل شود.گمرک ایران همچنین با رد مطلب " تیر خلاص گمرک به هوشمندی سامانه تجارت/ مجوز ثبت سفارش جای سند بارنامه را گرفت" توضیح داد: خوشبختانه با تلاش و همت متخصصان داخلی و پژوهشگران بومی عرصه فن آوری اطلاعات کشورمان و همچنین کارشناسان زحمتکش و تلاشگر حوزه فن آوری اطلاعات گمرک ایران، شاهد بلوغ سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در تطبیق هوشمند اطلاعات تمامی اسناد گمرکی هستیم که اطلاعات ثبت سفارش نیز اضافه شده است.
بارنامه به عنوان قرارداد حمل، سند مالکیت و رسید کالا محسوب می‌شود.
تمامی کالاهای ورودی موظف به اخذ مجوز ورود کالا از وزارت صنعت، معدن و تجارت – سازمان توسعه تجارت می‌باشند. بر همین اساس صرفاً کالاهای مندرج در اسناد ثبت سفارش اجازه ورود به داخل کشور را داشته و لذا آنچه که در اطلاعات بارنامه درج می‌شود، لزوماً مجاز به ورود نخواهد بود. نکته حائز اهمیت آنکه تخصیص ارز نیز بر اساس اطلاعات مندرج در ثبت سفارش و کالای اظهاری در سند مذکور انجام شده و لذا صاحبان کالا موظف هستند نسبت به ورود صرفاً کالاهایی که قبلا مجوز ثبت سفارش آن‌ها صادر شده است، اقدام کنند و در صورت ترخیص کالا خارج از فهرست مندرج در مجوز ثبت سفارش مراتب به عنوان تخلف محسوب می‌گردد.
گمرک جمهوری اسلامی ایران با هوشمند کردن اطلاعات ثبت سفارش به همراه اطلاعات مندرج در بارنامه سعی در رعایت جدی این موارد بر اساس قوانین کرد و با توجه به اینکه دیگر امکان مخدوش نمودن اطلاعات کالا توسط شرکت‌های حمل و نقل بنا بر درخواست صاحبان کالا میسر نگردید، لذا علاوه بر دسترسی به اطلاعات واقعی مندرج در بارنامه، قابلیت کنترل خودکار اطلاعات، صحت سنجی و شناسایی ریسک‌های ناشی از مغایرت اطلاعات موجود در اسناد و بر اساس شاخص‌های مدیریت ریسک فراهم شده و در صورت عدم مطابقت با اطلاعات مجوز ورود کالا بر اساس اسناد ثبت سفارش و اسناد بانکی، صاحبان کالا ملزم به کسب مجوز مجدد از سازمان توسعه تجارت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گردیده اند؛ بنابراین گمرک ایران علاوه بر اطلاعات مندرج در بارنامه، اطلاعات ثبت سفارش را نیز به عنوان اطلاعات قابل اتکا و بسیار مهم ملاک عمل قرار داده و سامانه جامع گمرکی علاوه بر بارنامه بر روی اطلاعات ثبت سفارش نیز واکنش نشان داده و با تطبیق هوشمند اطلاعات و کراس چک در صورت هر گونه مغایرت اصطلاحا قفل می‌شود

قائم مقام وزیر صنعت:10هزار میلیارد تومان برای نوسازی واحدهای تولیدی پیش بینی شد
تهران - ایرنا - قایم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 10 هزار میلیارد تومان برای واحدهای تولیدی پیش بینی شده تا دستگاه‌های فرسوده جای خود را به جدید بدهند.
 
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از شبکه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، «رضا رحمانی» گفت: تسهیلات مزبور دارای یک بخش ارزی است که تلاش می شود تا از طریق صندوق توسعه ملی تامین، و در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد.
وی افزود: بر اساس برنامه ریزی‌ها انتظار می رود پنج هزار واحد تولیدی با این تسهیلات نوسازی شود که هر واحدی که نیازمند باشد و از هر رشته صنعتی، می‌تواند از این تسهیلات استفاده کند.
رحمانی اضافه کرد: دستورالعمل پرداخت این تسهیلات به همه استان‌ها ابلاغ شده و مشخص است که به هر یک از استانها چه میزان از این تسهیلات اختصاص خواهد یافت.
قایم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: واحدهای تولیدی بر اساس مولفه هایی که مشخص شده اولویت بندی می‌شوند و واحدهای آلاینده و یا انرژی بر در اولویت قرار دارند و سازمان صنعت معدن و تجارت هر استان، واحدهای واجد شرایط را انتخاب خواهند کرد.
وی افزود: برنامه ریزی به گونه ای است که تسهیلات نوسازی فقط به سمت واحدهای بزرگ نرود و سهم واحدهای کوچک و متوسط هم دیده شده است.
رحمانی گفت: رقم 10 هزار میلیارد تومان را بانک مرکزی تامین کرده و دستورالعمل نوسازی واحدهای تولیدی هم به همه استان‌ها ابلاغ و آماده پرداخت است.

رشد 190 درصدی میزان واگذاری اراضی به صنعتگران در مقایسه با سال گذشته
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران از اعطای مشوق به صنعتگران در سراسر کشور در صورت ایجاد اشتغال تا پایان امسال خبر داد  
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران، «علی یزدانی» در سومین گردهمایی مدیران عامل شرکت شهرکهای صنعتی سراسر کشور با اشاره به رویکردهای پنج‌گانه اقتصاد مقاومتی (درون‌زایی، برون‌گرایی،‌دانش‌بنیانی، مردمی بودن و عدالت بنیانی) گفت: امسال با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و سیاست های اقتصادی اتخاذ شدهشاهد استقبال سرمایه گذاران به حضور در شهرکها و نواحی صنعتی بودیم.
به گفته این مقام مسئول، میزان واگذاری زمین در شهرکها و نواحی صنعتی از ابتدای امسال تاکنون به 363 هکتار رسیده، در حالی که این میزان در سال گذشته در همین بازه زمانی 125 هکتار بوده است.
معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: با توجه به اعمال سیاست های حمایتی، مبلغ قراردادهای واگذاری زمین نیز در مقایسه با مدت مشابه پارسال سیر صعودی داشته و با رشد 108 درصدی روبه رو بوده است.
یزدانی در ادامه ارتقای سطح معیشتی مردم و ایجاد اشتغال را در گرو عزم جدی در کل کشور برشمرد و اظهارداشت: در این راستا ایجاد بیش از 130 هزار شغل برای امسال در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، رسالت این سازمان در حوزه ایجاد اشتغال را یک سیاست نقطه به نقطه برشمرد و افزود: با شناسایی قابلیت های سرمایه گذاری موجود در هر روستا امکان ساخت ناحیه صنعتی حتی پنج 5هکتاری در صورت حضور سرمایه گذار وجود دارد.
وی هدف از ایجاد اشتغال را رونق در فضای کسب وکار کشور توصیف کرد و گفت: سیاست ما در سازمان این است که برای صنعتگران در هر شهرک صنعتی در صورت ایجاد اشتغال تا پایان امسال مشوق های ویژه ای در نظر گرفته شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به برنامه های اقتصاد مقاومتی اشاره و تصریح کرد: میزان تسهیلات پرداختی بر اساس نیاز واقعی و تایید کارگروه استانی برای بنگاه های کوچک تا 10 میلیارد ریال، بنگاه های متوسط تا 30 میلیارد ریال و برای بنگاه های نیمه تمام بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی تا 20 میلیارد ریال است.
وی ادامه داد: اجرای طرح رونق تولید برای صیانت و نگهداشت شرایط فعالیت و اشتغال بنگاه‌های کوچک و متوسط با هدف رفع موانع و رونق تولید در 10 هزار واحد تولیدی صنعتی و معدنی و معادن به گونه ای در نظر گرفته شده که میزان ایجاد اشتغال یا اشتغال مجدد و همچنین تولیدات این بنگاه ها نسبت به سال قبل 10 درصد افزایش یابد.

دبیریک تشکل: صنعت  سنگ ایران درقرارداد با شرکت های چینی نو سازی می شود
تهران -ایرنا- دبیرکل انجمن سنگ ایران از مشارکت هشت کشور آسیایی و اروپایی در نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه در تهران و مذاکره برای عقد قرارداد بیع متقابل نوین سازی صنعت سنگ کشور با شرکت های چینی خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «احمد شریفی» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: براساس مذاکرات انجام شده ، قرار است به ازای نوین سازی صنعت سنگ ایران از لحاظ ماشین آلات روز و آخرین فناوری های مربوطه، فعالان کشور چین در این حوزه، سنگ ایران را دریافت کنند. این قرارداد به روش بیع متقابل(بای بک) اجرا می شود.

شریفی یادآور شد: بازارهای صادراتی و قیمت جهانی مواد معدنی با نوسان روبروست، بنابراین رشد شتابزده حقوق دولتی معادن نمی تواند پیامد رونق فعالیت را به دنبال داشته باشد و از دولت دوازدهم انتظار می رود به این موضوع توجه لازم داشته باشد .
وی گفت: صنعت سنگ نیازمند حمایت و پشتیبانی دولت است و در عین حال بخش معدن با تدوین قوانین شفاف می تواند در رونق اشتغال کشور به عنوان یکی از دغدغه های دولت نقش آفرین باشد.

مزایده سهام دولتی چهار شرکت و یک جایگاه سوخت 9 مردادماه امسال برگزار می شود
تهران - ایرنا - مزایده سهم دولت در چهار شرکت دولتی کشت و صنعت و دامپروری دامغان، خدمات حمایتی کشاورزی، فرآوری مواد پروتئینی استان کردستان و قند دزفول 9 مرداد ماه امسال برگزار می شود.
 
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، این مزایده، نخستین مزایده سهام شرکت های دولتی در سال 96 به شمار می رود و خریداران طبق قانون تا یک روز قبل از برگزاری مزایده فرصت دارند پاکت قیمت پیشنهادی خود را به سازمان خصوصی سازی تحویل دهند.
«سیدجعفر سبحانی» مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی روز یکشنبه درباره جزئیات این مزایده به خبرنگار ایرنا گفت: 100 درصد سهم دولت در شرکت کشت و صنعت و دامپروری دامغان روی میز مزایده گذاشته می شود.
وی قیمت پایه سهام این شرکت را که در اختیار شرکت شهرک های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی است 25 هزار میلیارد ریال (2500 میلیارد تومان) اعلام کرد که فروش آن به صورت 10 درصد و در اقساط 8 ساله دریافت می شود.
سبحانی از شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به عنوان دیگر شرکت 100 درصد دولتی قابل واگذاری در مزایده 9 مرداد اعلام کرد و گفت: قیمت پایه این شرکت 7 هزار و 300 میلیارد ریال (730 میلیارد تومان) اعلام شده که 10 درصد آن نقدی و بقیه در اقساط 8 ساله وصول خواهد شد.
شرکت قند دزفول، چهارمین شرکتی است که برای نخستین مزایده سهام دولتی در سال 1396 انتخاب شده که قیمت پایه آن برای 31 درصد سهم دولت 100 میلیارد ریال (10 میلیارد تومان) تعیین شده که 20 درصد نقدی و بقیه در اقساط 4 ساله از خریدار دریافت می شود.
31 درصد سهم دولت در شرکت قند دزفول در مالکیت سازمان خصوصی سازی قرار دارد.
به گفته مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی در 9 مرداد جایگاه سوخت آوج در استان قزوین نیز به وکالت از مالک آن به مزایده گذاشته می شود که قیمت پایه برای آن 22 میلیارد ریال (2 میلیارد و 200 میلیون تومان) اعلام شده است.
شرکت فرآوری مواد پروتئینی استان کردستان دیگر شرکت دولتی بود که مشاور رئیس خصوصی سازی از آن نام برد و گفت که شرکت پشتیبانی امور دام کشور به عنوان مالک 67 درصد سهام قصد فروش آن را دارد.
به گفته سبحانی، بقیه سهام این شرکت در اختیار بخش خصوصی بوده و اکنون سهم 67 درصدی دولت که حدود یکصد میلیارد ریال (10 میلیارد تومان) برآورد می شود به صورت 10 درصد نقد و بقیه در اقساط 7 ساله برای فروش گذاشته شده است.
به گزارش ایرنا، نخستین جلسه مزایده سازمان خصوصی سازی برای سهام چهار شرکتی که سازمان خصوصی سازی به وکالت از صاحبان سهام ترتیب داده بود در دوازدهم تیرماه به دلیل نداشتن خریدار برگزار نشد.
مزایده سهام چهار شرکت زغالسنگ البرز شرقی، هلیکوپتری ایران، ماشین سازی لرستان و گروه صنعتی «ایدرو لندرا» به همراه 77 تخته فرش برای این مرحله انتخاب شده بود.
سهام هیچ یک از این شرکت ها به دولت تعلق نداشت.

کتاب مقررات صادرات و واردات با اصلاحات جدید مصوب هیات وزیران منتشر شد
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران گفت: کتاب مقررات صادرات و واردات سال ١٣٩٦ که از نظر تغییرات حاصله از جمله «فناوری» و «تجارت» هر پنج سال یکبار به روز رسانی می شود.
 
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان توسعه تجارت ایران، «علی علی‌آبادی فراهانی» خاطرنشان کرد: آخرین نسخه به روز شده نمانکلاتور در سال ٢٠١٢ میلادی (سال 91-1390) اعمال شده و جدیدترین نسخه نیز از ابتدای سال ٢٠١٧ قابل اجراست.
علی آبادی با اشاره به اینکه سازمان جهانی گمرک، اصلاحات سال 2017 و 2018 میلادی را به صورت همزمان اعمال و اعلام کرده، گفت: با توجه به اینکه آمار بازرگانی خارجی بر مبنای ردیف تعرفه‌های جدول طبقه بندی کالا تهیه و ثبت سفارش کالا بر اساس کدهای تغییر یافته انجام خواهد شد، لزوم انجام اصلاحات مذکور در کتاب مقررات صادرات و واردات سال ١٣٩٦ از ضروریات بخش بازرگانی کشور است.
مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اصلاحات جدید مصوب 21 خرداد ماه امسال هیات وزیران افزود: تغییرات جدید شامل «ایجاد» یا «حذف» ردیف تعرفه‌ها و «اصلاح شرح کالا» و تغییر در «مندرجات ذیل یادداشت» فصول مختلف کتاب مقررات صادرات و واردات است که در چاپ آن لحاظ شده و همچنین سایر تغییرات مصوب هیات وزیران در سال 1395 که در کتاب مقررات صادرات و واردات همان سال درج نشده بود، در کتاب امسال اعمال شده است.


معافیت درآمد اشخاص حقوقی غیردولتی در واحدهای تولیدی برای پنج سال
تهران- ایرنا- رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: بر اساس ماده 132 قانون مالیات های مستقیم، درآمد اشخاص حقوقی غیردولتی در واحدهای تولیدی یا معدنی به شرط داشتن مجوز از مراجع قانونی، از تاریخ آغاز بهره برداری یا استخراج برای پنج سال و در مناطق کمتر توسعه یافته برای 10 سال با نرخ صفر مشمول مالیات است.
 
به گزارش ایرنا از رسانه مالیاتی ایران، «سیدکامل تقوی نژاد» روز شنبه از بررسی لایحه دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش‌افزوده با شناسایی مشکلات قانونی و اجرایی گذشته خبر داد.
وی درباره برخی مشوق‌ها و حمایت‌های قانون مالیات‌های مستقیم برای حمایت از تولیدکنندگان گفت: نظام مالیاتی به هیچ عنوان در نقطه مقابل بخش صنعت، معدن، تجارت و سایر عرصه های تولیدی قرار ندارد، بلکه در کنار آنهاست تا زمینه رونق اقتصادی و اشتغال در کشور شتاب بیشتری بگیرد.
«چنانچه واحدهای اقتصادی مورد اشاره در شهرک‌های صنعتی یا مناطق ویژه اقتصادی باشند، به مدت 2 سال و در صورت استقرار در شهرک‌های صنعتی یا مناطق ویژه اقتصادی مناطق کمتر توسعه یافته، به مدت سه سال به مشمولیت استفاده از نرخ صفر اضافه می‌شود».
تقوی نژاد اضافه کرد: به منظور حمایت از بخش تولید و صنعت، دارایی های استهلاک پذیر و هزینه های استهلاک این دارایی ها جزو هزینه های قابل قبول مالیاتی تلقی می شود.
وی اعلام کرد: یکی از مشکلات واحدهای تولیدی کوچک و متوسط برای دریافت تسهیلات بانکی، بدهی‌های مالیاتی بود که سازمان امور مالیاتی با تقسیط پلکانی بدهی مالیاتی برای 7500 مودی، شرایطی را فراهم آورد تا امکان ادامه فعالیت آن‌ها با مشکل روبرو نشود.

* مشوق های مالیاتی برای اشتغالزایی
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور درباره مشوق های مالیاتی برای حمایت از اشتغال گفت: واحدهای تولیدی، معدنی و خدماتی که در زمان بهره‌برداری بیش از 50نفر نیروی‌کار شاغل داشته باشند، چنانچه در دوره معافیت، هر سال نیروی کار شاغل خود را نسبت به سال قبل دستکم 50درصد افزایش‌دهند، به ازای هر سال افزایش کارکنان، به دوره برخورداری مالیات با نرخ صفر، یک سال اضافه می‌شود.
وی اضافه کرد: اعطای معافیت مالیاتی گسترده به شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری به مدت 15 سال نیز از دیگر مصادیق حمایت مالیاتی از بخش تولید و اشتغال است.
تقوی نژاد اعلام کرد: ماده 133 قانون مالیات‌های مستقیم نیز مشوق‌هایی برای شرکت‌های تعاونی در نظر گرفته است. بر این اساس، 100 درصد درآمد صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شرکت‌های تعاونی روستایی، عشایری، کشاورزی، صیادان، کارگری، کارمندی، دانشجویان و دانش آموزان و اتحادیه‌های آن‌ها از مالیات معاف است.
به گفته وی، درآمد کارگاه‌های فرش دستباف و صنایع‌دستی و شرکت‌های تعاونی و اتحادیه‌های تولیدی مربوطه نیز از پرداخت مالیات معاف است.

* مشوق های صادراتی
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور درباره مشوق‌های مالیاتی بخش صادرات گفت: در این بخش 100 درصد درآمد حاصل از صادرات خدمات و کالاهای غیرنفتی و محصولات بخش کشاورزی و 20 درصد درآمد حاصل از صادرات مواد خام، مشمول مالیات با نرخ صفر شده است.
به گفته وی، این امر بدان معنی است که همواره امکان استرداد مالیات معادل اعتبار مالیاتی محاسبه‌شده به نرخ صفر این ماده به مودیان از محل اعتبار جمعی-خرجی که همه‌ساله در بودجه سنواتی پیش‌بینی می‌شود، وجود دارد.
این مسوول توافق با اصناف کشور، تقسیط بدهی‌های مالیاتی، استرداد به موقع مالیات، حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط، بخشودگی جرائم، و همچنین ساده سازی قوانین و بخشنامه های تسهیل گر خدمات مالیاتی را با هدف جلب اعتماد مودیان ضروری دانست.
وی درباره مالیات بر ارزش افزوده گفت: یکی از کارکردهای اصلی نظام مالیات بر ارزش‌افزوده، افزایش شفافیت در اقتصاد از طریق شناسایی زنجیره تولید و توزیع کالاهاست، بنابراین اجرای کامل قانون مالیات بر ارزش‌افزوده یکی از مهم‌ترین راهکارهای نظام مالیاتی کشور برای مقابله با فرار مالیاتی است.
تقوی نژاد ادامه داد: لایحه دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش‌افزوده با شناسایی مشکلات قانونی و اجرایی گذشته، در دست بررسی است که در صورت تصویب، می‌تواند به غنای این قانون بینجامد.
به گزارش ایرنا، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور چهاردهم تیرماه نیز از شناسایی 300 هزار مودی جدید خبر داد و گفت: 9 هزار و 900 میلیارد ریال مالیات با بررسی 77 پرونده در نیمه دوم پارسال تعیین و وصول شد؛ در حالی که مجموع مالیات پارسال یک میلیون و 700 هزار مودی، هشت هزار میلیارد ریال بود.

 

 


درباره ما

وب سایت موتور چی  یک بازار مجازی پیشرفته جهت ارتباط بهتر بین عرضه کنندگان و مصرف کنندگان کالاهای و خدمات صنعتی در سطح کشور می باشد تا از این طریق بستری مناسب جهت تامین نیازمندیهای جامعه صنعت و بهبود بازار کسب و کار فراهم گردد